ОПЕК+ побоюється нового зростання видобутку нафти в США, коли Дональд Трамп повернеться у Білий дім, заявили делегати з групи, оскільки збільшення американської нафти ще більше зменшить частку ринку ОПЕК+ і завадить зусиллям групи виробників з підтримання цін.
ОПЕК+ викачує близько половини світового обсягу нафти й на початку цього місяця відклала план зі збільшення видобутку до квітня. Група продовжила деякі скорочення постачань до кінця 2026 року через слабкий попит і бурхливе зростання виробництва з боку США й деяких інших виробників, що не входять до ОПЕК+.
Як пише Reuters, ОПЕК має історію недооцінки приросту видобутку в США, починаючи з початку буму видобутку сланцевої нафти, який призвів до того, що Сполучені Штати стали провідним виробником нафти у світі. Зараз Сполучені Штати охоплюють п’яту частину світових постачань.
Деякі делегати зараз більш позитивні щодо американської нафти й кажуть, що причиною цього є Трамп. Після виборів, зосереджених на економіці й вартості життя, перехідна команда Трампа склала широкий пакет заходів з дерегуляції енергетичного сектора.
«Я вважаю, що повернення Трампа — це хороша новина для нафтової промисловості з, можливо, менш жорсткою екологічною політикою, — сказав делегат від союзника США з ОПЕК+. — Але ми можемо спостерігати більший обсяг виробництва у Сполучених Штатах, що не добре для нас».
ОПЕК, що базується у Відні, не відповіла на запит про коментарі.
Подальше зростання видобутку в США перешкодить планам Організації країн-експортерів нафти та таких союзників, як росія, розпочати збільшення видобутку з квітня 2025 року без ризику падіння цін. Зниження цін завдасть шкоди країнам ОПЕК+, які залежать від нафтових доходів.
ОПЕК+ стримує 5,85 млн барелів на день (б/д) видобутку після серії скорочень з 2022 року. За період 2022-2024 років загальний видобуток нафти в США зріс на 11%, до 21,6 млн б/д, згідно з даними ОПЕК.
Тільки 11 років тому Сполучені Штати видобували близько 10 млн б/д. Згідно з підрахунками Reuters на основі даних Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), виробництво ОПЕК+ дорівнює 48% світових постачань, що є найнижчим показником з моменту її створення 2016 року з часткою ринку понад 55%.
Рішення ОПЕК+ зі скорочення видобутку у 2016 і 2020 роках допомогли сланцевій промисловості США і зробили її провідним експортером, заявив ігор сєчін, глава найбільшого російського виробника нафти «роснєфть», на початку цього місяця.
Інше джерело в ОПЕК+ заявило, що політика Трампа може підтримати попит на нафту, що піде на користь групі виробників, хоча перспектива збільшення пропозиції нафти в США викликає занепокоєння.
«Головною загрозою для ОПЕК+ є збільшення видобутку нафти в США за Трампа, зменшення залежності країни від імпортної нафти й збільшення експорту», — заявило джерело.
У звіті минулого тижня ОПЕК передбачила, що загальна пропозиція в США наступного року зросте на 2,3%, а також знову знизила свій прогноз зростання глобального попиту на нафту.
МЕА прогнозує, що наступного року видобуток у США зросте на 3,5%, швидше, ніж в ОПЕК.
Деякі керівники галузі й аналітики не впевнені, що пропозиція у США може суттєво зрости за Трампа. Виробники сланцю зосереджені на своїй економіці, відомій як капітальна дисципліна, і очікується, що вони збільшуватимуть видобуток лише в тому разі, якщо це буде прибутково, вважає керівник відділу видобування Exxon.
Цей сценарій стає менш імовірним, якщо ціни впадуть. Розробка нових родовищ нафти потребує років, тому обіцянки Трампа щодо дозволів на буріння у нових місцях навряд чи найближчим часом принесуть нові барелі.
«У США немає вільних потужностей, — сказав Боб Макнеллі, президент Rapidan Energy Group і колишній чиновник Білого дому. — Скільки США буритимуть, більше залежить від рішень, прийнятих у Відні, ніж у Вашингтоні».
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти