ОПЕК+ погодилася відтермінувати зростання видобутку в грудні на один місяць, що стало другою відстрочкою її планів з відновлення пропозиції, оскільки ціни продовжують боротися на тлі нестабільних економічних перспектив. Про це повідомляє Bloomberg.
Група на чолі з Саудівською Аравією й росією мала намір розпочати серію щомісячного збільшення видобутку, додавши 180 тис. барелів на день (б/д) з грудня, але тепер вони будуть обмежувати постачання протягом цього місяця, згідно із заявою, опублікованою на вебсайті ОПЕК 3 листопада.
Вони вже відклали перезапуск із жовтня, оскільки попит у Китаї й збільшення пропозиції в Америці тиснули на ціни. За останні чотири місяці ф’ючерси на Brent упали на 17% і торгуються близько $73 за барель, що є занадто низьким для Саудівської Аравії й багатьох інших країн ОПЕК+, щоб покрити державні витрати.
«Ринкові умови виграли, — сказав Гаррі Чилінгуіріан, керівник відділу досліджень нафти Onyx Commodities Ltd. — ОПЕК+ показала, що не може ігнорувати поточних макроекономічних реалій, зосереджених на Китаї і Європі, які вказують на слабкіше зростання попиту на нафту».
Подальша затримка може сприяти зміцненню ринку, що передбачали багато трейдерів. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) у Парижі, світові ринки все ще зіткнуться з надлишком наступного року, навіть якщо альянс ОПЕК+ утримається від збільшення постачань. Citigroup Inc. і JPMorgan Chase & Co. прогнозують падіння цін до $60 2025 року.
Рух ОПЕК+ є «скромно позитивним», сказав Джованні Стауново, аналітик UBS Group AG у Цюріху. Натомість ринок зосередиться на відповіді Ірану на атаки Ізраїлю й результатах виборів у США, додав він.
Нафтові ринки здебільшого відмахнулися від річного конфлікту на Близькому Сході, включаючи нещодавній удар у відповідь Ізраїлю проти Ірану, оскільки трейдери дедалі більше впевнені, що постачання нафти з регіону залишаться незмінними.
За даними Міжнародного валютного фонду (МВФ), це становить фінансову загрозу для Ер-Ріяда, якому потрібні рівні цін ближче до $100 за барель, щоб покрити амбітні економічні плани спадкоємного принца Мохаммеда бін Салмана. Партнер королівства з ринку нафти, президент росії владімір путін також потребує фінансування для своєї повномасштабної війни проти України.
«Для мене важливіший вплив на настрої, ніж цифри», — сказала Амріта Сен, директор з досліджень консультантської компанії Energy Aspects Ltd., натомість їхній «основний фокус залишається на контролі запасів нафти».
У червні Організація країн-експортерів нафти та її партнери окреслили дорожню карту поступового відновлення щомісячними траншами 2,2 млн б/д видобутку, припиненого протягом останніх двох років.
Проте погіршення фундаментальних показників завадило їхнім планам: попит у Китаї зазнав чотиримісячного скорочення, а постачання зросли в США, Бразилії, Канаді й Гайані. Видобуток нафти в США у серпні підскочив до нового місячного рекорду на рівні 13,4 мн б/д.
«Враховуючи всю геополітичну напругу на Близькому Сході й, що, можливо, важливіше, майбутні президентські вибори в США, для ОПЕК+ має сенс відкласти припинення добровільних скорочень на додатковий місяць», — сказав Хорхе Леон, старший віцепрезидент компанії консультант Rystad Energy AS.
ОПЕК+ важко змусити деяких членів, зокрема росію, Ірак і Казахстан, виконати свою частку погоджених скорочень постачань. Тріо пообіцяло краще дотримуватися вимог і ввести додаткові обмеження, щоб компенсувати перевиробництво, але загалом накачували нафти понад свої квоти.
Альянс із 23 країн планує зібратися 1 грудня, щоб переглянути політику на 2025 рік.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти