ОПЕК+ розглядає можливість призупинити подальше нарощування видобутку з жовтня — після чергового щомісячного збільшення, запланованого на вересень. Про це повідомляють делегати, обізнані з перебігом перемовин.
Як повідомляє Bloomberg, Саудівська Аравія та її партнери вже мають попередній план завершення відновлення постачання обсягом 2,2 млн барелів, останній транш якого передбачає збільшення видобутку на 550 тис. барелів у вересні.
Хоча перемовини попередні й жодних рішень не прийнято, вони, ймовірно, зачекають деякий час, перш ніж перейти до скасування чергового етапу зупиненого видобутку, який становить 1,66 млн барелів на день (б/д), заявили делегати на умовах анонімності, оскільки розмови приватні.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її партнери останніми місяцями здійснювали тиск на зниження цін на сиру нафту шляхом несподіваного розширення постачання — після багаторічного періоду обмежень. Такий відступ створює тимчасове полегшення для споживачів і сприймається як перемога для президента США Дональда Трампа, який виступає за здешевшання пального.
На тлі ознак профіциту — через зменшення китайського попиту й зростання пропозиції зі США — ринок може демонструвати подальшу слабкість, навіть якщо ОПЕК+ утримається від наступних підвищень. Після публікації звіту Bloomberg ціна ф’ючерсів на нафту марки Brent знизилася на 0,7%, до $69,68 за барель.
Зі слів одного з делегатів, ключові учасники ОПЕК+ занепокоєні тим, що подальше нарощування виробництва після вересня може ще більше послабити ціни.
За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), запаси накопичуються зі швидкістю 1 млн барелів на день (б/д), а світові ринки стикаються з профіцитом, еквівалентним 1,5% світового споживання у ІV кварталі.
«Наш базовий сценарій передбачає, що вони припинять збільшення видобутку після завершення раунду коригування на 2,2 млн б/д», — заявив Даан Струйвен, співкерівник глобальних досліджень ринку сировини в одному з міжнародних банків, в інтерв’ю Bloomberg TV. Коментар прозвучав того ж дня, у кулуарах семінару, який організувала ОПЕК у Відні.
Вісім провідних країн альянсу ОПЕК+ мають провести відеоконференцію 3 серпня, щоб затвердити остаточні плани на вересень.
Попри вже оголошене масштабне підвищення видобутку, фактичне нарощування постачання виявилося меншим за очікуване — частина країн не може або не бажає збільшувати видобуток, а інші змушені компенсувати попереднє перевиробництво.
Фінансові установи JPMorgan Chase & Co. й Citigroup Inc. очікують, що ціни на нафту можуть знизитися до $60 за барель пізніше цього року — на тлі накопичення надлишкових запасів. Консалтингова компанія FGE прогнозує, що ОПЕК+ доведеться знову скорочувати видобуток із кінця 2025 року й 2026 року, щоб компенсувати очікуване перевиробництво.
Утім, представники трьох ключових країн ОПЕК — Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів і Кувейту — публічно захистили рішення про суттєве підвищення видобутку на серпень, що було погоджено на вихідних.
«Ви можете бачити, що навіть зі збільшенням протягом кількох місяців ми не спостерігаємо значного нарощування запасів, а це означає, що ринок потребував цих барелів», — заявив Сухаїль Аль-Мазруї, міністр енергетики Об’єднаних Арабських Еміратів, у кулуарах конференції ОПЕК у Відні.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти