В начало

Норвезький експорт газу у північно-західну Європу відновився у жовтні

У жовтні експорт норвезького трубопровідного газу у північно-західну Європу значно зріс порівняно з попереднім місяцем, знаменуючи відновлення після різкого падіння, спричиненого інтенсивним графіком технічного обслуговування у вересні.

Згідно з даними S&P Global Commodity Insights, норвезькі постачання газу досягли у жовтні 9,56 млрд кубометрів проти 6,4 млрд кубометрів у вересні. Цей обсяг на 5% більший за показник попереднього року й перевищує п’ятирічний середній показник у жовтні, встановлений на рівні 9,38 млрд куб.

Ця позитивна тенденція в експорті узгоджується із зусиллями Норвегії посилити постачання, щоб компенсувати скорочення російських постачань із 2022 року. Норвегія стала головним постачальником газу в Європу, заповнюючи значну частину дефіциту, залишеного росією. Це збільшення експорту також зумовлене високими цінами на енергоносії в Європі, які спонукали норвезьких виробників підтримувати високий рівень виробництва.

З початку року експорт залишається високим із загальним обсягом 93,2 млрд кубометрів із січня по жовтень, що на 10% більше, ніж за той самий період 2022 року. Однак Норвезький нафтовий директорат припускає, що цього року можна спостерігати стабілізацію обсягів, а рівень виробництва досяг піка 2022 року.

Торгрім Рейтан, фінансовий директор Equinor, провідної енергетичної компанії Норвегії, попередив, що європейський ринок газу залишається у «вразливому» стані. Попри добре заповнені запаси напередодні зими, зовнішні чинники, такі як попит на скраплений природний газ (СПГ) в Азії й невизначеність навколо російсько-української угоди про транзит газу, термін дії якої закінчується наприкінці року, можуть вплинути на стабільність ринку.

Рейтан також наголосив на важливості майбутньої зимової погоди, зазначивши, що сезон 2023-2024 років може зіграти вирішальну роль у динаміці цін. Суворіша зима може скоротити запаси газу швидше, ніж м’яка пора року, створюючи тиск на ціни. За оцінками, за нормальної зими запаси газу будуть заповнені приблизно на 40% у квітні порівняно з 60% цього року після м’якої зими.

Ця невизначеність щодо зимових перспектив підкреслює стратегічне значення Норвегії у забезпеченні постачань газу в Європу, особливо на тлі геополітичної напруженості й нестабільності енергетичного ринку. Тому норвезькі виробники зосереджені на задоволенні попиту, уважно стежачи за розвитком ринку, який може змінити ціни й стабільність пропозиції.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти