В начало

Не все так страшно: у Primagaz розвіяли міфи про наслідки заборони росгазу в ЄС

Наслідки санкцій проти російського газу будуть не такими страшними для Європи, вважає Роберт Степ’єн, голова відділу постачань Primagaz Central Europe GmbH.

Під час виступу на конференції Petroleum Ukraine 2024 у Варшаві Роберт Степ’єн пройшовся основними міфами, які існують довкола ембарго.

Твердження про те, що бракуватиме мільйонів тонн газу, після чого багато компаній збанкрутує, не відповідає дійсності. «Насправді все буде не так страшно. Скрапленого газу достатньо по всьому світу. Його буде навіть більше, оскільки попит у нафтохімічному сегменті Європи впав», — зазначив топменеджер Primagaz.

Дехто на ринку очікує підвищення цін на газ. «Значного здорожчання не буде. Ми спостерігали ціни в $100/т, це було 2020 року. Але ми бачили й більше за $1000/т. Між $100/т і $1000/т — це прийнятна ціна», — вважає Роберт Степ’єн.

У Польщі роздрібна ціна на газ становить 45% від ціни на бензин. Це не дорого, це як самореклама цього палива. Пан Степ’єн упевнений, що газ залишиться на ринку, хоча з часом пересічним полякам доведеться платити за нього трохи більше.

Роберт Степ’єн не погоджується з тезою, що Європі, й зокрема Польщі забракне терміналів для перебудови маршрутів постачань газу. «Я нарахував більш як 40 великих і маленьких LPG-терміналів місткістю від 10 тис. тонн до 80 тис. тонн. Ми впораємося з такою кількістю», — зазначив він.

Крім того, лише в Польщі є 30 терміналів із доступом до європейської залізниці. Ці термінали не завжди ідеально розташовані для імпорту. Багато залізничної інфраструктури було закрито протягом останніх 20 років. Але враховуючи інвестиції Unimot та інших компаній, відчувається розуміння того, що брак логістики означатиме неспроможність функціонувати на ринку.

Водночас Роберт Степ’єн не вважає, що майбутнє європейського ринку буде зовсім безхмарним. «Інвестиції, що вкладаються у логістику, відстають у часі. Крім того, нам бракує терміналів у центральній Європі. Тому певні проблеми нам гарантовані», — зазначив він.

Нагадаємо, у рамках 12-го пакету антиросійських санкцій 19 грудня 2023 року Європейський Союз впровадив заборону на імпорт російського скрапленого вуглеводневого газу. Але це не прибрало російський газ із польського ринку, оскільки багато компаній встигло укласти довгострокові угоди, які забезпечували постачання ресурсу у потрібній кількості.

 

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти