Листопадовий імпорт сирої нафти в Індію показав, що нафта з Близького Сходу досягла максимуму за 9 місяців, тоді як на частку росії припадало найменше за три квартали, показали дані відстеження руху суден, отримані з джерел Reuters.
Нафтопереробники в Індії споживають дешевшу російську нафту, попри проблеми, спричинені санкціями, спрямованими на зменшення доходів москви від нафти для фінансування її війни в Україні.
Згідно з даними, третій у світі імпортер і споживач нафти в листопаді постачив на 13% менше російської нафти порівняно з жовтнем – 1,52 млн барелів на день (б/д), що становить приблизно 32% від загального споживання Індією.
Згідно з даними, вона імпортувала 2,28 млн барелів близькосхідної нафти на добу, що на 10,8% більше, ніж у жовтні. Це становить близько 48% від загального імпорту.
Деякі нафтопереробні підприємства скоротили споживання російської нафти через ремонтні роботи на своїх заводах і продовжували збільшувати обсяги, передбачені річними контрактами з виробниками Близького Сходу, повідомив офіційний представник індійської нафтопереробної компанії.
Експорт російської нафти з її ключових західних портів у листопаді впав через високий попит з боку місцевих нафтопереробників, які завершили технічне обслуговування, повідомили джерела.
Також росія, союзник Організації країн-експортерів нафти, пообіцяла додатково скоротити видобуток нафти з кінця 2024 року, щоб компенсувати перевиробництво, яке було раніше.
Згідно з даними, Індія імпортувала близько 4,7 млн барелів нафти в листопаді, що на 2,5% більше, ніж у жовтні, і на 5% більше, ніж роком раніше.
росія продовжує залишатися головним постачальником нафти до Індії, за нею йдуть Ірак і Саудівська Аравія.
Збільшення закупівель близькосхідної нафти підняло частку нафти ОПЕК у споживанні нафти Індією до 8-місячного максимуму на рівні 53%.
Натомість частка Співдружності незалежних держав, включаючи росію, Казахстан і Азербайджан, в імпорті Індії знизилася до 35% у листопаді з 40% у жовтні, свідчать дані.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти