Індійські нафтопереробники кинулися на ринок у пошуках пропозиції сирої нафти після того, як погроза президента Дональда Трампа посилити санкції проти росії викликала занепокоєння можливими перебоями у постачанні нафти. Про це повідомляє Bloomberg.
Державні корпорації Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp. шукають додаткові постачання для прибуття у травні з таких регіонів, як Близький Схід, Північне й Середземне моря, повідомили джерела, знайомі з цим питанням. Торговий цикл для барелів, постачених наступного місяця, зазвичай завершується на початку березня.
30 березня Трамп заявив про перспективу так званих вторинних мит для покупців російської нафти, якщо президент росії відмовиться від припинення вогню з Україною. Ці коментарі призвели до зростання еталонних ф’ючерсів, причому для West Texas Intermediate вони підскочили на 3,1% 31 березня, що стало найбільшим зростанням майже за 11 тижнів.
Індійські нафтопереробники шукають неросійські постачання зі спотового ринку, щоб зменшити свою залежність від члена ОПЕК+ після погрози Трампа, заявили трейдери, які отримали повідомлення про тендер, попросивши не називати їх, оскільки вони не мають права говорити публічно.
Прес-секретарі BPCL і HPCL не відразу відповіли на повідомлення з проханням прокоментувати.
Індія сильно залежить від дешевших постачань з росії під час повномасштабної війни рф в Україні після того, як москва почала знижувати ціни на пропозиції, щоб спонукати покупців діяти так, як потрібно їй, після розгортання західних санкцій.
Минулого місяця як державні, так і приватні нафтопереробники були впевнені у своїй здатності отримати всю російську сиру нафту, яку вони шукали, після короткої перерви, спричиненої більш жорсткими санкціями з боку Вашингтона.
Потоки з росії до Індії становили майже 40% імпорту цієї азійської країни 2024 року, причому Urals із західних портів становили основну частину закупівель. Останніми роками Індія зменшила свою залежність від постачань з Близького Сходу й Африки через доступ до дешевших російських сортів.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти