США можуть придбати частку «роснєфті» в німецькому НПЗ PCK у Шведті. Крім того, можливе відновлення постачань сирої нафти нафтопроводом «дружба» до Німеччини, повідомляє видання WNP.
Розташований біля польського кордону нафтопереробний завод PCK у Шведті до початку повномасштабної війни в Україні використовував лише російську нафту, що постачалася нафтопроводом «дружба» через територію Польщі. Після введення ембарго на цю сировину заводу довелося перейти на альтернативні джерела постачання.
Проте нещодавно як працівники, так і наглядова рада НПЗ PCK виступили за зняття ембарго на російську нафту, наголошуючи на складному фінансовому становищі підприємства й загрозі робочим місцям.
Доктор Шимон Кардаш з Європейської ради з міжнародних відносин в інтерв’ю money.pl зазначив, що «це жахлива новина».
«Європа за три роки істотно знизила енергетичну залежність від росії. 2022 року Єврокомісія припускала, що ЄС повністю відмовиться від російської сировини до 2027 року. Тоді це здавалося нереальним. Імпорт газу з росії становив 45%, а сирої нафти й викопного палива – по 30%. Зараз імпорт газу впав нижче за 20%, і, крім Словаччини й Угорщини, ніхто не купує нафту в росії», — сказав він.
Він додав, що у разі досягнення економічної угоди між США і росією не можна виключати, що Вашингтон використовуватиме різні форми тиску на своїх європейських партнерів. «Щоб ми хоча б не заважали виконувати постанови. Перезавантаження відносин США з росією є для нас великою проблемою», — підкреслив Кардаш.
Своєю чергою Давід Чопек, менеджер Polaris FIZ, зазначив в інтерв’ю money.pl, що «відновлення співпраці з росією було б поганою новиною для Orlen».
«Завдяки дешевшій російській нафті НПЗ у Шведті заробив би на диференціалі — російська нафта дешевша за Brent. У такій ситуації «Орлен» не мав би запасу. Однак для водіїв це буде хороша новина, тому що на заправках буде дешевше», — пояснив він.
Нагадаємо, що у березні уряд Німеччини планує продовжити опіку над місцевими дочірніми компаніями російської нафтової компанії «роснєфть» п'ятий раз на шість місяців.
«роснєфть» намагається продати свої німецькі підрозділи, які мають 54,17% акцій нафтопереробного заводу PCK Schwedt. Залишаючись законним власником, «роснєфть» була позбавлена контролю після того, як Берлін узяв в управління підприємства після повномасштабного вторгнення росії в Україну 2022 року.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти