Нинішній рік може стати першим за останнє десятиліття, коли нафтовидобуток у США скоротиться. Дональд Трамп обіцяв влаштувати нафтовий бум, а його заклик «бури, крихітко, бури» став одним із головних слоганів передвиборчої кампанії.
Але розв'язана ним торгова війна збільшує витрати американських нафтових компаній, а падіння цін, спричинене збільшенням видобутку країнами ОПЕК+ під тиском того самого Трампа, скорочує прибутки. Про це пише The Moscow Times.
Сланцеві видобувники у США, які довели торік виробництво до рекордного рівня, скорочують кількість бурових установок, що працюють, і «ріжуть» інвестиційні плани.
Минулого тижня працювало 553 бурові установки — на 10 менше, ніж тижнем раніше, і на 26 менше, ніж рік тому, за даними нафтосервісної компанії Baker Hughes.
За прогнозом S&P Global Commodity Insights, видобуток цього року знизиться на 1,1%, до 13,3 млн барелів на добу (б/д).
Це буде перше (за винятком ковідного 2020 р.) падіння з 2015 р.: тоді нафтові ціни впали після того, як сланцева революція вивела США у світові лідери з нафтовидобутку, що призвело до затоварювання ринку.
Тепер до затоварювання веде вже нарощування виробництва країнами ОПЕК+: активно «бурити», всупереч передвиборним закликам Трампа, стали не в США, а в таких країнах, як Казахстан та Ірак, які перестали дотримуватися квот картелю, і в Саудівській Аравії, на вимогу якої цього року було прийнято кілька несподіваних рішень.
Якщо ціна на нафту впаде до $50 за барель, середньодобовий видобуток у США може скоротитися на 300 тис. б/д, сказав Скотт Шеффілд, колишній гендиректор однієї з найбільших компаній у сфері сланцевого видобутку Pioneer Natural Resources.
Але для рентабельної розробки діючих родовищ американським нафтовикам потрібна середня ціна на WTI $65 за барель, а для значного підвищення бурової активності – $85, свідчить останнє квартальне опитування Федерального резервного банку Канзасу.
Капіталовкладення на цей рік планувалися виходячи з ціни $68, згідно з опитуванням Федерального резервного банку Далласа.
«Не можна мати нафту за $50 і «бури, крихітко, бури», – каже Енді Хендрікс, гендиректор Patterson-UTI Energy, одного з провідних американських провайдерів буріння. – Ці дві речі несумісні».
Трамп обіцяв зняти обмеження на видобуток, які було введено за Джо Байдена (коли він однаково досяг рекорду), але поки що послаблення регулювання було лише точковим. Натомість він запровадив мита на імпорт, зокрема 25% на сталь, що вдарило і по нафтовиках, оскільки вартість обладнання зросла.
Одночасно країни ОПЕК+, слідуючи заклику того ж Трампа, почали швидко збільшувати видобуток. Це пряма загроза для частки американських виробників на світовому ринку, вважає Шеффілд.
Саудівська Аравія намагається повернути собі частку ринку і, ймовірно, отримає її у найближчі п'ять років.
Картель і його партнери вже вирішили збільшити видобуток у травні й червні на 411 тис. б/д, що відповідає приблизно 1% від поточного обсягу видобутку ОПЕК+.
Тепер вони обговорюють можливість третього поспіль збільшення вже у липні, повідомив минулого тижня Bloomberg із посиланням на делегатів.
З їхніх слів, його нарощування в липні на 411 тис. б/д (втричі більше, ніж планувалося спочатку) входить до обговорюваних варіантів, хоча остаточної угоди ще не досягнуто. Рішення має бути ухвалене на зустрічі 1 червня.
Падіння світових нафтових цін потягнуло за собою котирування російських сортів. «Середні ціни на російську сиру нафту у квітні становили $55,64 за барель, і ціни на всі основні експортні сорти були нижчими за «стелю» в $60», – повідомило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти