В начало

Нафтові родовища на сході Лівії буде закрито — Reuters

Нафтові родовища на сході Лівії, на які припадає майже весь видобуток країни, буде закрито, а виробництво й експорт припинено, заявила адміністрація на сході Лівії 26 серпня після спалаху напруги навколо керівництва центрального банку. Про це повідомляє Reuters.

Проте не було підтвердження інформації ні від міжнародно визнаного уряду країни в Тріполі, ні від Національної нафтової корпорації (NOC), яка контролює нафтові ресурси країни.

При цьому дочірня компанія NOC Waha Oil Company заявила, що планує поступово скорочувати видобуток, і попередила про повну зупинку видобутку в Лівії, посилаючись на невизначені «протести й тиск».

Інша дочірня компанія, Sirte Oil Company, також заявила, що скоротить видобуток, закликавши владу «втрутитися, щоб зберегти рівень виробництва».

Майже всі нафтові родовища Лівії розташовано на сході країни, яка перебуває під контролем Халіфи Хафтара, котрий очолює Лівійську національну армію (ЛНА).

Якщо східний видобуток буде припинено, Ель-Феель на південному заході Лівії буде єдиним діючим родовищем нафти потужністю 130 тис. барелів на добу (б/д).

За даними Організації країн-експортерів нафти з посиланням на вторинні джерела, у липні загальний видобуток нафти становив близько 1,18 млн б/д.

Уряд Бенгазі не уточнив, на який термін може бути закрито нафтові родовища.

У той час як Уряд національної єдності, що базується в Тріполі, не надав підтвердження, його голова прем'єр-міністр Абдулхамід аль-Дбейба сказав у своїй заяві, що не можна дозволяти закривати нафтові родовища «під надуманими приводами».

Два інженери з Messla та Abu Attifel повідомили Reuters на умовах анонімності, що виробництво триває, й не було наказів його зупинити.

Нафтові доходи Лівії роками розпалювали напругу в країні, яка не мала стабільності після повстання 2011 року за підтримки НАТО. 2014 року вона розділилася на східну й західну фракції, які зрештою заручилися підтримкою росії і Туреччини.

Напруженість загострилася цього місяця після того, як політичні угруповання намагалися усунути голову Центрального банку Лівії (CBL) Садіка аль-Кабіра, з обох сторін мобілізувалися ворогуючі збройні угруповання.

CBL, що базується в Тріполі, заявив 26 серпня, що призупинив свої послуги в країні й за кордоном «через виняткові порушення».

Центральний банк – єдиний міжнародно визнаний депозитарій лівійських нафтових надходжень, що забезпечує життєво важливий економічний дохід для країни.

«Центральний банк Лівії сподівається, що його поточні зусилля у співпраці з усіма відповідними органами дозволять йому відновити свою нормальну діяльність без подальших затримок», — йдеться у заяві.

Минулого тижня він тимчасово припинив усі операції після викрадення високопоставленого чиновника банку, але відновив роботу наступного дня після звільнення чиновника.

Раніше протести призвели до зриву видобутку нафти.

NOC оголосив форс-мажор на початку цього місяця на одному з найбільших нафтових родовищ країни – Шарара, розташованому на південному заході Лівії, потужністю 300 тис. б/д, через протести. Форс-мажор все ще діє.

Waha, яка керує спільним підприємством із TotalEnergies і ConocoPhillips, має виробничу потужність близько 300 тис. б/д, які експортуються через східний порт «Ес Сідер».

Вона експлуатує п'ять основних родовищ на південному сході, включаючи Ваха, яке виробляє понад 100 тис. б/д, а також Галло, Аль-Фарг, Аль-Сама та Аль-Дахра.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти