В начало

Нафта падає через ескалацію торгової напруги

Ціни на нафту впали більш ніж на 3% у понеділок, посилюючи втрати минулого тижня. Це стало наслідком ескалації торгової напруженості між Сполученими Штатами й Китаєм, що викликала побоювання рецесії, яка може знизити попит на нафту.

На 05:14 за Гринвічем ф'ючерси на Brent знизилися на $1,41, або 2,15%, до $64,17 за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate втратили $1,35, або 2,18%, до $60,64 за барель. На мінімумі сесії обидва контрольні показники впали більш ніж на 3% і досягли найнижчого рівня з квітня 2021 року.

Як пише Reuters, ціни на нафту впали на 7% у п’ятницю, після того, як Китай підвищив тарифи на американські товари, посилюючи торговельну війну. Інвестори тепер з більшою ймовірністю прогнозують рецесію. Минулого тижня Brent втратив 10,9%, а WTI — 10,6%.

«Важко побачити мінімальну ціну для сирої нафти, якщо паніка на ринках не вщухне, і важко уявити, що це станеться, якщо Трамп не зробить заяви для зниження побоювань глобальної торговельної війни й рецесії», — сказала Вандана Харі, засновник аналітичної компанії Vanda Insights.

Китай у п’ятницю оголосив про запровадження додаткових тарифів у розмірі 34% на американські товари у відповідь на тарифи президента США Дональда Трампа, що підтверджує побоювання інвесторів щодо повномасштабної глобальної торгової війни.

Імпорт нафти, газу й нафтопродуктів було звільнено від нових тарифів Трампа, але така політика може призвести до інфляції, уповільнення економічного зростання й посилення торговельних конфліктів, які впливають на ціни на нафту.

Голова Федеральної резервної системи (ФРС) Джером Пауелл заявив у п’ятницю, що нові тарифи Трампа «більші, ніж очікувалося», і їх наслідки, такі як вища інфляція й уповільнення зростання, ймовірно, теж будуть масштабними.

Додатковий імпульс до зниження цін на нафту додало рішення ОПЕК+ прискорити плани збільшення видобутку. Тепер організація має намір повернути на ринок 411 тис. барелів на добу (б/д) у травні, замість запланованих раніше 135 тис. барелів.

«Цей потенційний приплив пропозиції, що скасовує скорочення, які зберігалися останні два роки, є серйозним зрушенням у ринковій динаміці», — заявив Сугандха Сачдева, засновник SS WealthStreet, дослідницької фірми в Нью-Делі.

У вихідні ключові міністри ОПЕК+ наголосили на необхідності дотримання цільових показників видобутку нафти й закликали до 15 квітня подати плани з надлишкового видобутку для його компенсації.

На геополітичному фронті Іран у неділю відхилив вимоги США провести прямі ядерні переговори, що, з їхніх слів, могло б призвести до ударів. 

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти