У вівторок ціни на нафту зросли другий день поспіль через те, що нові санкції США, накладені на близькосхідного виробника з Ірану, посилили побоювання щодо можливого скорочення постачань, а глобальна маржа нафтопереробки залишилася високою. Про це пише Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent виросли на 38 центів, або 0,5%, до $75,16 за барель на 04:01 GMT. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США здорожчали на 47 центів, або на 0,7%, до $71,17 за барель. Обидва контракти виросли під час сесії у понеділок після падіння на $2 минулої п’ятниці.
«У короткостроковій перспективі я продовжую думати, що сира нафта шукає базу. Нові санкції США, оголошені вночі проти Ірану, ймовірно, допоможуть цьому, як і зобов’язання міністра нафти Іраку контролювати її надлишок», — сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.
У понеділок США наклали нові санкції на понад 30 брокерів, операторів танкерів і судноплавних компаній за їхню роль у транспортуванні іранської нафти. Президент Дональд Трамп заявив, що хоче звести експорт сирої нафти з Ірану до нуля.
Іран – третій за величиною виробник в Організації країн-експортерів нафти, видобував 3,2 млн барелів на день (б/д) у січні, згідно з опитуванням Reuters про видобуток ОПЕК.
Деякі аналітики кажуть, що наразі зростання попиту на паливо на Заході також сприяє нафтовим ринкам.
«Рентабельність комплексного нафтоперероблення в усьому світі виглядає високою, із сильним креком мазуту й дистилятів, особливо в USGC і NEW, які виграють від попиту на мазут через різке похолодання», — сказав аналітик Sparta Commodities Ніл Кросбі у своїй примітці, маючи на увазі узбережжя Мексиканської затоки США й північно-західну Європу.
Згідно з ціновими даними LSEG, рентабельність типового нафтопереробного заводу (НПЗ) у Сингапурі, який переробляє дубайську сиру нафту регіонального рівня, становила в середньому $3,5 за барель у лютому порівняно з $2,3 за барель минулого місяця.
Однак загальний приріст був обмежений невизначеним прогнозом попиту.
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що тарифи на канадський і мексиканський імпорт, заплановані на 4 березня, «вчасно і за графіком», попри зусилля двох торгових партнерів усунути занепокоєння Трампа щодо безпеки кордонів і фентанілу. Аналітики кажуть, що тарифи будуть ведмежими для зростання глобального попиту на нафту.
В Європі Україна приймала європейських лідерів, щоб зафіксувати триріччя повномасштабного вторгнення москви, але офіційні особи США залишилися осторонь, демонструючи зближення президента Трампа з росією.
Ринок розглядає потепління відносин Трампа з москвою як потенційний сигнал послаблення санкцій проти росії, що збільшить світові пропозиції нафти.
«Хоча є надії на припинення війни в Україні, я не думаю, що це дуже ймовірно за умов, які просувають росія й США, і без широкої підтримки з боку відродженої Європи», — сказав Сикамор з IG, додавши, що ця війна все ще може сприяти нафтовим ринкам у найближчій перспективі.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти