В начало

Майже 300 АЗС не сплатили авансовий ПнП у січні — податкова

У січні 2025 року 85 суб’єктів господарювання, які мають 281 діючу ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, не сплатили авансові внески з податку на прибуток. Про це на офіційний запит enkorr повідомили у Держаній податковій службі.

Разом із цим, як зазначили податківці, за перший місяць року такі внески сплатили 804 суб’єкти господарювання, які володіють 5 081 ліцензією на право роздрібної торгівлі пальним. У результаті до державного бюджету надійшло 280 млн грн.

Підприємства, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, повинні щомісяця до 20 числа сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток за кожне місце реалізації пального. Якщо платник податків не виконує це зобов’язання у встановлений термін, його притягують до відповідальності.

У разі прострочення платежу до 30 днів передбачено штраф у розмірі 5% суми податкового боргу, а в разі затримки на понад 30 днів – 10%.

«Застосування штрафу можливе лише після погашення заборгованості, оскільки він розраховується від погашеної суми боргу», — пояснили у ДПС, наголосивши, що платники податків, які вважають рішення неправомірними, мають право оскаржити їх у керівництва відповідних органів або в судовому порядку.

Нагадаємо, новий механізм сплати ПнП було впроваджено через багаторічну проблему з «прибутковістю ринку». Більшість мереж АЗС, згідно з податковими звітами, або не показували прибутку, або демонстрували мінімальні доходи, за яких окупність станції могла тривати десятки років. Через це понад 70% податку на прибуток, який сумарно сплачували 50 найбільших роздрібних мереж у 2023-2024 роках, сплачувала мережа ОККО, понад 15% – WOG.

Перша сплата авансового податку на прибуток роздрібними мережами у грудні 2024 року становила 305 млн грн, що у 2,5 раза вище за середні показники сплати податку на прибуток у 2023-2024-х.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти