Катар підписав нову 15-річну угоду з Кувейтом про постачання скрапленого природного газу. Це другий контракт на постачання, який допоможе зменшити навантаження на електростанції, які вже були змушені скоротити видобуток цього літа. Про це повідомляє Bloomberg.
Кувейт був змушений розпочати відключення електроенергії у червні — рідкісне явище для нафтодержави Близького Сходу, оскільки жорстока літня спека збільшила попит, а постачання газу не встигало. Міністерство електроенергетики, води та відновлюваних джерел енергії попередило, що в деяких регіонах протягом спекотних місяців можуть проводитися контрольовані відключення.
Катар, який уже є найбільшим постачальником Кувейту з існуючим контрактом до 2035 року на постачання до 3 млн тонн на рік, почне постачання за новою угодою в січні.
«Об’єднані два контракти в кінцевому підсумку збільшать кількість СПГ, який ми можемо імпортувати з Катару, до 5 млн тонн», — заявив керуючий директор Kuwait Petroleum Corp. з міжнародного маркетингу шейх Халед Аль-Малік Аль-Сабах після того, як угоду було підписано 26 серпня.
Остання угода доповнить угоди Катару з такими компаніями, як TotalEnergies SE, Shell Plc, China Petroleum & Chemical Corp. і тайванську CPC Corp., у міру подальшого розширення своїх масштабних проєктів СПГ. Однак клієнтам ще не вдалося отримати весь додатковий обсяг, який виникне завдяки збільшенню виробничих потужностей на 64%, до 126 млн тонн на рік. Доха планує розширити потужності до 142 млн тонн на кінець десятиліття.
Угода втілює в собі зобов’язання KPC забезпечити «надійні й стійкі постачання енергії», зазначив головний виконавчий директор шейх Наваф Аль-Сабах. Він також прагне задовольнити потреби країни в чистій енергії, зокрема для виробництва електроенергії. Про це повідомив шейх Наваф, який підписав угоду з міністром енергетики Катару Саадом Аль-Каабі.
У Кувейті Міністерство електроенергетики на початку цього місяця повідомило, що газопереробні установки на Kuwait National Petroleum Co. повністю зупинилися, що вплинуло на постачання турбін на двох електростанціях і установках опріснення води. Міністерство заявило, що було змушене зупинити деякі генеруючі установки на заводах «Субія» й «Західна Доха».
Збільшення попиту на газ також сталося після того, як Кувейт вирішив поступово відмовитися від спалювання нафти для виробництва електроенергії. Це збільшило споживання набагато сильніше, ніж його внутрішнє виробництво. Країна імпортувала 6,3 млн тонн СПГ 2023 року, включаючи спотові вантажі, згідно з даними відстеження руху суден, які наводить Bloomberg.
Кувейт прогнозує попит на 14 млн тонн на рік до 2035 року, як свідчить масштаб його імпортної інфраструктури. 2021 року він відкрив термінал потужністю 22 млн тонн на рік, перший постійний об’єкт для приймання СПГ у Перській затоці.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти