В начало

G-7 розглядає варіанти посилення обмеження ціни на російську нафту

Країни G-7 шукають способи посилити обмеження ціни на російську нафту, намагаючись краще оцінити здатність москви фінансувати свою війну проти України, повідомляють джерела Bloomberg, знайомі з цим питанням.

Варіанти, які розглядаються, варіюються від фактичної заміни механізму повною забороною на обробку російської нафти до зниження цінового порогу з нинішніх $60 до приблизно $40. Джерела, які говорили на умовах анонімності через делікатність питання, попередили, що дискусії тривають і ще немає консенсусу щодо наступного кроку.

Згідно з нинішніми умовами прайс-кепа, західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту лише тоді, коли вона купується нижче від цінового порогу. США з Європейським Союзом також запровадили ембарго на більшість імпортних товарів протягом кількох місяців після повномасштабного вторгнення росії.

Це свідчить про те, що москва звертається до «тіньового» флоту танкерів, які часто працюють із невідомими страховиками чи власниками, щоб транспортувати свою нафту на нові ринки, зокрема в Азію. Цей так званий тіньовий флот допоміг росії обійти обмеження, оскільки ціни на її продаж сирої нафти перевищували максимальну ціну протягом більшої частини року.

У відповідь країни G-7 наклали санкції на десятки суден і організацій, залучених до тіньової торгівлі. Низка країн північної Європи також посилюють страхові перевірки російських танкерів.

Ціновий ліміт спочатку був розроблений, щоб обмежити суму грошей, яку росія заробляє на продажі нафти, водночас утримуючи світові ціни на нафту від стрімкого зростання. Оскільки ціни на нафту падають на тлі прогнозів глобального профіциту на 2025 рік, союзники України готові вжити більш агресивних дій, повідомляло раніше Bloomberg.

Зважуючи можливі варіанти, країни G-7 прагнуть збалансувати потенційний економічний вплив будь-яких заходів з іншими питаннями, такими як безпека на морі, при цьому деякі стверджують, що торгівля може виграти від москви за допомогою більш надійних операторів, зазначають обізнані джерела. 

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти