В начало

Експорт російської нафти зростає завдяки залученню підсанкційних суден

Експорт російської нафти зростає другий тиждень поспіль, причому майже половина танкерів, на які були введені санкції в попередні роки, тепер перевозять російські барелі, повідомляє Bloomberg.

Потоки сирої нафти з усіх російських портів за чотири тижні до 27 квітня зросли до 3,26 млн барелів на день (б/д), що на 1% більше, ніж попереднього тижня.

Потоки залишаються приблизно на 190 тис. б/д, або на 6%, нижчими від піка, що спостерігався місяць тому.

Збільшення постачань із портів Балтійського й Тихого океану було здебільшого компенсовано зниженням потоків з Чорного моря й Арктики.

Адміністрація президента США Дональда Трампа поки що утримується від запровадження додаткових санкцій проти росії, а кілька танкерів, на які було введено санкції за президента Джо Байдена, відновили перевезення російської сирої нафти.

Принаймні 18 з 39 суден, внесених до чорного списку США у 2023 й 2024 роках, зараз регулярно перевозять барелі з російських портів, оскільки раніше вони простоювали з моменту запровадження санкцій. Кілька інших, схоже, перейшли до торгівлі з Іраном і Венесуелою, згідно з даними про рух суден, зібраними Bloomberg.

Валова вартість експорту російської нафти також зросла другий тиждень поспіль, збільшившись приблизно на $50 млн, або на 4%, до $1,33 млрд за тиждень до 27 квітня, що відображає зростання як середніх тижневих цін, так і обсягів постачань.

Експортні ціни на російську нафту марки Urals з балтійського регіону зросли приблизно на $0,9 за барель, тоді як вантажі, що завантажуються в Чорному морі, зросли приблизно на $0,8 за барель.

Ціна на ключову тихоокеанську нафту марки ESPO зросла приблизно на $1,5. Ціни на постачання в Індії були приблизно на $0,4 вищими, згідно з даними Argus Media.

У середньому за чотири тижні дохід майже не змінився за період до 20 квітня, становлячи близько $1,3 млрд на тиждень. Використовуючи цей показник, вищі потоки було компенсовано нижчими цінами.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти