Експорт сирої продукції для нафтоперероблення з Саудівської Аравії зріс на 23% у вересні порівняно з попереднім місяцем і досяг 1,54 млн барелів на день (б/д) – найвищого рівня за майже два роки, повідомляє Arab News.
Згідно з даними Joint Organizations Data Initiative, зростання до 23-місячного максимуму було викликано високим попитом на продукти нафтоперероблення, включаючи дизельне пальне, автомобільний бензин, авіаційний бензин і мазут.
Дизпальне очолювало структуру експорту, на нього припадало 47% постачань, а обсяги зросли на 35% порівняно з попереднім місяцем – до 727 тис. б/д. Автомобільні й авіаційні бензини становили 23% експорту, а мазут – 7%.
Перероблення на НПЗ у Саудівській Аравії залишалося стабільним на рівні 2,76 млн б/д, при цьому ДП становило 44% продуктів перероблення, за ним йшли автомобільний з авіаційним бензини (25%) і мазут (17%).
Експорт сирої нафти незначно зріс на 1,41%, до 5,75 млн б/д, тоді як видобуток скоротився на 0,19%, до 8,97 млн.
Попри зростання експорту, внутрішній попит на нафту різко впав на 267 тис. б/д – до 2,62 млн б/д, можливо, через сезонні чинники й підвищення ефективності.
У листопаді ОПЕК оголосила, що вісім ключових країн ОПЕК+, включаючи Саудівську Аравію, росію й Ірак, погодилися продовжити добровільне скорочення видобутку на 2,2 млн б/д до грудня.
Скорочення, запроваджені 2023 року для стабілізації нафтового ринку, відображають прихильність групи до Декларації про співпрацю, з планами компенсувати перевиробництво до вересня 2025 року. Ірак разом із росією й Казахстаном підтвердили дотримання угоди й графіків компенсацій на початку цього місяця.
Пряме спалювання сирої нафти у Саудівській Аравії значно скоротилося у вересні, впавши на 296 тис. б/д порівняно з серпнем – до 518 тис. б/д — зафіксовано падіння на 36,4% й найнижчий рівень за п’ять місяців.
Це зниження значною мірою пояснюється сезонними змінами температури, оскільки погода починає охолоджуватися після піку літньої спеки, зменшуючи попит на кондиціонери та, як наслідок, потребу в сирій нафті для виробництва електроенергії.
Порівняно з вереснем минулого року нижчі рівні спалювання також відображають постійні зусилля королівства з підвищення енергоефективності й диверсифікації джерел енергії.
Розширюючи свою мережу природного газу й масштабуючи проєкти з відновлюваної енергетики, королівство зменшує залежність від сирої нафти для виробництва електроенергії, узгоджуючи свою стратегію Vision 2030 щодо сталого й диверсифікованого енергетичного балансу.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти