В начало

Ціни на нафту зросли після погроз Трампа

У вівторок ціни на нафту різко зросли після погроз президента США Дональда Трампа запровадити додаткові мита на російську нафту й атакувати Іран, хоча занепокоєння впливом торговельної війни на глобальне зростання обмежили зростання.

Ф'ючерси на Brent зросли на 16 центів, або 0,2%, до $74,93 за барель на 03:30 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 13 центів, або 0,2%, до $71,61 за барель.

Днем раніше контракти досягли максимумів за п'ять тижнів. «Ризики в найближчій перспективі перекошені у бік підвищення, оскільки погрози США ввести вторинні тарифи на російську й іранську нафту спонукають учасників ринку оцінювати ризики скорочення постачань нафти», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

Однак, з його слів, ширші теми все ще обертаються навколо занепокоєння майбутніми тарифами, які тиснуть на глобальний попит, а також перспективами збільшення пропозиції з боку ОПЕК+ і США.

Опитування Reuters серед 49 економістів і аналітиків у березні спрогнозувало, що цього року ціни на нафту залишатимуться під тиском тарифів США й економічного спаду в Індії з Китаєм, тоді як ОПЕК+ збільшує пропозицію. Уповільнення світового зростання призведе до зниження попиту на пальне, що може компенсувати будь-яке скорочення пропозиції через погрози Трампа.

Після того, як новини про погрози Трампа спочатку підвищили ціни в понеділок, трейдери сказали Reuters, що сприйняли попередження президента росії як мінімум як блеф. У неділю Трамп заявив NBC News, що він дуже розлючений на президента росії владіміра путіна і запровадить додаткові мита від 25% до 50% для російських покупців нафти. москва намагається заблокувати зусилля з припинення війни в Україні.

Мита на покупців нафти з росії, другого за величиною експортера нафти у світі, призведуть до переривання глобальних постачань і завдадуть шкоди найбільшим клієнтам москви, Китаю й Індії. Трамп також пригрозив Ірану аналогічними митами й бомбардуваннями, якщо Тегеран не досягне згоди з Білим домом щодо своєї ядерної програми.

«На цей час це здається лише загрозою для росії й Ірану. Однак якщо це стане реальністю, це створить великий ризик зростання для ринку, враховуючи значні обсяги експорту нафти з обох країн», — заявили стратеги ING у вівторок.

Пізніше у вівторок ринок буде стежити за тижневими даними про запаси від промислової групи США Американського інституту нафти, перед офіційною статистикою від Управління енергетичної інформації в середу. П'ять аналітиків, опитаних Reuters, підрахували, що в середньому запаси сирої нафти у США впали приблизно на 2,1 млн барелів за тиждень до 28 березня.

Водночас слабший долар у вівторок також підтримав ринок. М’якший долар підтримує попит на нафту, оскільки робить сиру нафту дешевшою для тих, хто тримає інші валюти.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти