В начало

Ціни на нафту впали на 4% через тарифну війну

Ціни на нафту впали у середу до найнижчого рівня за понад чотири роки через занепокоєння попитом, спричинені загостренням тарифної війни між США й Китаєм, двома найбільшими економіками світу, й зростаючими перспективами пропозиції.

Станом на 04:23 за Гринвічем ф'ючерси на Brent втратили $2,38, або 3,79%, до $60,44 за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate впали на $2,46, або 4,13%, до $57,12 за барель. Обидва контракти досягли найнижчого рівня з лютого 2021 року.

Як пише Reuters, шестимісячний спред для Brent зменшився до 79 центів, найнижчого рівня з середини листопада, що сигналізує про можливий профіцит. Спред впав на 86% з максимуму $5,69 від 15 січня, демонструючи скорочення пропозиції й очікування пожвавлення попиту в Китаї.

Brent і WTI знижуються протягом п’яти послідовних сесій після оголошення президентом США Дональдом Трампом різких тарифів на більшість імпортних товарів, що викликало побоювання глобальної торгової війни, яка може підірвати економічне зростання й зменшити попит на пальне.

Запроваджені президентом Дональдом Трампом 104% мита для Китаю почали діяти з 12:01 ранку за східним часом (04:01 за Гринвічем) у середу, додавши до тарифів ще 50% після того, як Пекін не відкликав свої відповідні мита на американські товари до встановленого терміну вівторка.

Пекін заявив, що не піддасться шантажу після загрози Трампа запровадити додаткові 50% мита на китайські товари, якщо країна не скасує свій 34% збір у відповідь.

«Агресивна відплата Китаю зменшує шанси на швидку угоду між двома найбільшими економіками світу, викликаючи зростаючі побоювання глобальної рецесії», — каже Є Лінь, віцепрезидент Rystad Energy з нафтових ринків. — Зростання попиту на нафту в Китаї на 50-100 тис. барелів на добу (б/д) перебуває під загрозою, якщо торгова війна триватиме довше, проте стимул для збільшення внутрішнього споживання може компенсувати втрати».

Додатковим чинником падіння цін на нафту стало рішення ОПЕК+ минулого тижня. Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи росію, оголосили про підвищення видобутку в травні на 411 тис. б/д, що, на думку аналітиків, може сприяти профіциту на ринку.

Goldman Sachs прогнозує, що ціни на Brent і WTI можуть знизитися до $62 і $58 за барель до грудня 2025 року й до $55 і $51 за барель до грудня 2026 року.

У понеділок ціна на російську нафту ESPO Blend вперше впала нижче від західного граничного рівня в $60 за барель.

Позитивним сигналом для попиту стали дані Американського інституту нафти, які показали, що запаси сирої нафти в США скоротилися на 1,1 млн барелів за тиждень, що закінчився 4 квітня, порівняно з очікуванням зростання на 1,4 млн барелів, зазначених в опитуванні Reuters.

Офіційні дані від Управління енергетичної інформації очікуються у середу о 10:30 ранку за східним часом (14:30 за Гринвічем).

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти