В начало

Ціни на нафту поблизу 4-місячного максимуму

Ціни на нафту знизилися у вівторок, але залишилися поблизу чотиримісячних максимумів, оскільки вплив нових санкцій США на російську нафту залишався ключовим фокусом ринку.

Ф'ючерси на Brent впали на 28 центів, або 0,4%, до $80,73 за барель на 04:00 за Гринвічем, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) впала на 18 центів, або 0,2%, до $78,64 за барель.

Як повідомляє Reuters, у понеділок ціни підскочили на 2% після того, як Міністерство фінансів США у п'ятницю ввело санкції проти «газпромнєфті» і «сургутнєфтєгазу», а також 183 суден, які торгують нафтою в складі російського так званого тіньового флоту танкерів.

«Заголовки навколо нафтових санкцій проти росії були домінуючим рушієм цін на нафту протягом останнього тижня, і в поєднанні зі стійкими економічними даними США більш жорстка динаміка попиту й пропозиції набула деякого імпульсу», — сказав ринковий стратег IG Йеп Джун Ронг.

Він зазначає, що сьогодні ціни трохи заспокоїлися. «З початку року ціни швидко й шалено зросли майже на 10%, це дійсно спонукає до певної фіксації прибутку, оскільки наростають ризики щодо майбутніх публікацій даних про інфляцію в США», — констатує Ронг.

Індекс цін виробників США (PPI) буде опубліковано пізніше того ж дня, а також дані індексу споживчих цін (CPI) у середу.

Ставки високі для даних у середу, де будь-яке підвищення базової інфляції, що перевищує прогнозовані 0,2%, загрожуватиме закриттям дверей для подальшого зниження процентної ставки Федеральною резервною системою (ФРС) цього року.

Нижчі відсоткові ставки зазвичай допомагають стимулювати економічне зростання, що може підтримати попит на нафту.

«Нещодавнє зростання до тримісячного максимуму справді сигналізує про покращення настроїв, але хоча ведмежий тиск на цю мить послабився, все ще потрібен сильніший каталізатор, щоб підживити стійкий ширший висхідний тренд», – додав Ронг з IG.

Хоча аналітики все ще очікували значного впливу нових санкцій на ціни на постачання російської нафти, фактичний фізичний вплив може бути меншим.

«...Ці санкції потенційно можуть забрати з ринку до 700 тис. барелів на добу (б/д), що знищить надлишок, який ми очікуємо на цей рік. Однак фактичне скорочення потоків, ймовірно, буде меншим, оскільки росія зі своїми покупцями знаходять способи обійти ці санкції – очевидно, буде більше навантаження на несанкційні судна у «тіньовому» флоті», – йдеться в записці аналітиків ING.

Тим часом невизначеність попиту з боку основного покупця – Китаю – може притупити вплив скорочення пропозиції. Імпорт сирої нафти у Китай упав 2024 року вперше за два десятиліття за межами пандемії COVID-19, що показали у понеділок офіційні дані країни.

«Очікується, що нові санкції проти російських танкерів вплинуть на постачання сирої нафти до Китаю та Індії, хоча ключові гравці в цих країнах все ще оцінюють правову ситуацію й можливі обхідні шляхи», — сказав Філіп Джонс-Люкс із Sparta Commodities.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти