В начало

Ціна на Brent наближається до $71 за барель

Ціни на нафту зросли в понеділок — інвестори очікують санкцій проти росії, але видобуток Саудівської Аравії й митна невизначеність стримують ринок. Про це пише Reuters.

У понеділок ціни на нафту продовжили зростання, додавши до попереднього приросту понад 2%, оскільки інвестори розглядають можливість запровадження нових санкцій США проти росії, що може вплинути на глобальні постачання. Водночас збільшення видобутку в Саудівській Аравії й поточна митна невизначеність обмежують позитивну динаміку.

Станом на 04:00 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на $0,15 — до $70,51 за барель. У п’ятницю ціна на Brent вже зросла на 2,51%. Ф’ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) піднялися на $0,14 — до $68,59 за барель, після зростання на 2,82% напередодні.

У неділю президент США Дональд Трамп заявив про намір надати Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot. У понеділок очікується його «важлива заява» щодо росії.

Трамп висловив розчарування президентом росії владіміром путіним через відсутність прогресу у припиненні війни в Україні й посилення бомбардувань українських міст. Минулого тижня у Конгресі США почав набирати підтримку двопартійний законопроєкт, який передбачає нові санкції проти росії, але остаточної позиції Трампа ще немає.

Посланці Європейського Союзу близькі до узгодження 18-го пакету санкцій проти росії, який міститиме зниження цінової межі на російську нафту. Про це повідомили чотири джерела в ЄС після недільної зустрічі.

 

Минулого тижня ціна на Brent зросла на 3%, а WTI — приблизно на 2,2%, після того, як Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що фізичний ринок нафти може бути напруженішим, ніж передбачалося, зважаючи на активізацію нафтопереробних заводів (НПЗ) у період пікового літнього попиту на пальне та електроенергію.

Проте аналітики ANZ зазначили, що зростання цін обмежується інформацією про перевищення Саудівською Аравією своєї квоти відповідно до угод ОПЕК+. За даними МЕА, у червні Саудівська Аравія наростила видобуток на 430 тис. б/д — до 9,8 млн б/д, перевищивши узгоджений цільовий рівень у 9,37 млн б/д.

Своєю чергою Міністерство енергетики Саудівської Аравії заявило, що королівство повністю виконало свою добровільну квоту ОПЕК+, зазначивши, що обсяг постачання сирої нафти на внутрішній ринок у червні становив 9,352 млн б/д, що відповідає домовленостям.

Згідно з митними даними, опублікованими в понеділок, імпорт нафти до Китаю у червні зріс на 7,4% — до 49,89 млн тонн, або 12,14 млн б/д, що стало найвищим добовим показником з серпня 2023 року.

Аналітики JP Morgan у записці для клієнтів зазначили, що Китай, імовірно, продовжить накопичення запасів. Однак, зважаючи на те, що обсяг зберігання досяг 95% від піка накопичення 2020 року, ці запаси можуть вийти на видимі західні ринки, які формують ціноутворення — тиснучи на ціни вниз.

Інвестори також уважно стежать за перемовинами США щодо митної політики з ключовими торговельними партнерами, оскільки нові митні заходи можуть вплинути на глобальне економічне зростання й попит на паливо.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти