В начало

Через санкції «роснєфть» може продати свій НПЗ в Індії

«роснєфть», яка втратила активи в Німеччині невдовзі після початку війни з Україною, може бути змушена позбутися останнього великого підприємства за кордоном.

Як повідомляє The Economic Times, найбільша нафтова компанія росії розглядає можливість продажу частки в індійській Nayara Energy, яку придбала 2017 року за $12,9 млрд.

Причина — у санкціях, розповіли ET знайомі із ситуацією джерела в Нью-Делі. Через західні обмеження «роснєфть» вже кілька років не може вивести з Індії прибуток від своєї «дочки», яка володіє 6,5 тис. заправних станцій по всій країні й найбільшим недержавним нафтопереробним заводом (НПЗ).

Топменеджери «роснєфті» відвідували Нью-Делі у березні, щоб обговорити можливу угоду, яка, втім, поки що далека від узгодження, кажуть джерела The Economic Times.

З їхніх слів, російська компанія вже провела перемовини з індійськими Reliance Industries, Adani та JSW Group, а також саудівською нафтовою держкомпанією Saudi Aramco, яка торік анонсувала плани інвестувати до $100 млрд до Індії.

Проте знайти покупця непросто: деякі індійські конгломерати вже відмовилися від угоди з «роснєфтью», зокрема через санкції й низьку рентабельність її «дочки», сказали джерела The Economic Times. Потенційна сума операції оцінюється у $20 млрд.

«роснєфть» стала великим постачальником нафти в Індію після початку розв’язаної рф повномасштабної війни з Україною, яка принесла росії раніше небачені санкції, нафтове ембарго країн G7 та позбавила нафтовиків доступу до європейського ринку, який вони обслуговували майже півстоліття.

За підсумками минулого року, за даними Kpler, росія стала найбільшим постачальником сирої нафти в Індію, обігнавши Об'єднані Арабські емірати.

За даними Reuters, у середньому індійські НПЗ закуповують у рф 1,5 млн барелів на добу (б/д) — половину всієї нафти, яку танкери вивозять за кордон із російських портів.

У грудні минулого року «роснєфть» уклала 10-річну угоду на постачання в Індію на 500 тис. б/д. Угода, яка стала найбільшою за всю історію нафтової торгівлі двох країн, оцінюється в $13 млрд, пише Reuters.

Раніше enkorr повідомляв, що торік «роснєфть» скоротила прибуток акціонерів на 14%. За версією компанії, зниження прибутку пов'язане з підвищенням ставок позикового фінансування, а також негрошовими факторами, включаючи курсову переоцінку валютних зобов'язань та ефект зміни ставки з податку на прибуток.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти