Ціни на нафту зросли в середу завдяки очікуванням стабільного літнього попиту з боку двох найбільших споживачів світу — Сполучених Штатів і Китаю, хоча зростання було обмежене обережністю аналітиків щодо стану глобальної економіки.
Ринок коливався у вузькому діапазоні, оскільки ознаки стабільного попиту, спричиненого збільшенням кількості подорожей протягом літа в Північній півкулі, конкурували з побоюваннями, що мита США на торговельних партнерів уповільнять економічне зростання й споживання пального.
Ф'ючерси на сиру нафту марки Brent зросли на $0,13, або 0,2%, до $68,84 за барель станом на 04:11 за Гринвічем. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate зросли на $0,25, або 0,4%, до $66,77.
Це змінило два дні падіння, оскільки ринок применшував ризики перебоїв з постачанням після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив запровадженням мит на купівлю російської нафти.
Великі виробники нафти вказують на ознаки покращення економічного зростання у другій половині року, тоді як дані з Китаю демонструють стабільне зростання.
«Сильний сезонний попит наразі забезпечує зростання цін на нафту, оскільки літні подорожі й промислова активність досягають піка», — йдеться у примітці аналітиків LSEG.
«Збільшення споживання бензину, особливо у США під час святкового періоду на честь Дня Незалежності, сигналізувало про значний попит на паливо, допомагаючи компенсувати негативний тиск, спричинений зростанням запасів і митною політикою», — додається у повідомленні.
Дані з Китаю показали, що зростання у ІІ кварталі сповільнилося, але менше, ніж очікувалося, частково через попереднє постачання, щоб обійти мита США. Це послабило деякі побоювання щодо економіки найбільшого у світі імпортера сирої нафти.
Дані також показали, що перероблення сирої нафти в Китаї у червні зросло на 8,5% порівняно з минулим роком, що свідчить про зростання попиту на паливо.
Однак деякі аналітики вважають відновлення цін тимчасовим.
Зі слів старшого ринкового аналітика Phillip Nova Пріянки Сачдевої, стабілізація ринків сирої нафти після двох волатильних сесій значною мірою стала результатом незначної технічної корекції, а не будь-яких суттєвих змін у фундаментальних показниках.
«Інвесторам слід стежити за очікуваннями щодо інфляції й процентних ставок у Сполучених Штатах, оскільки продовження наполягання Трампа на ширших митах може призвести до інфляції й зменшити попит на паливо у середньостроковій перспективі», — додала вона.
Позиції ОПЕК залишаються більш оптимістичними, зазначила Сачдева, посилаючись на щомісячний звіт картелю у вівторок, у якому прогнозується покращення світової економіки у другій половині року, що покращує й прогноз попиту на нафту.
Бразилія, Китай та Індія перевершують очікування, тоді як США і Європейський Союз відновлюються після торішніх показників, йдеться у звіті.
«Технічні показники можуть запропонувати короткострокове полегшення, але, по суті, ринку бракує імпульсу, — додала Сачдева. — Доки не з’явиться ясність щодо глобального зростання, напрямку політики й відновлення реального попиту, особливо з боку Азії, схоже, що ринок нафти буде рухатися вбік».
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти