В начало

Brent зросла на понад $1 на тлі загрози удару по Ірану

Ціни на нафту в середу зросли більш ніж на 1% після повідомлень про те, що Ізраїль готує удар по іранських ядерних об'єктах. Це викликало побоювання щодо можливого порушення постачання у ключовому регіоні Близького Сходу.

Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у липні зросли на 97 центів (1,5%) — до $66,35 за барель на 03:30 за Гринвічем. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з постачанням у липні зросли на 96 центів (1,6%) — до $62,99 за барель. Термін дії червневого контракту WTI закінчився у вівторок на рівні $62,56.

Як пише Reuters, за інформацією CNN, нові розвідувальні дані, отримані США, свідчать про те, що Ізраїль готується завдати удару по іранських ядерних об'єктах. Однак, посилаючись на офіційних осіб, CNN додав, що незрозуміло, чи ухвалили ізраїльські лідери остаточне рішення.

«Така ескалація поставить під загрозу не лише іранські постачання, але й постачання значної частини ширшого регіону», — заявили стратеги ING з сировинних товарів.

Іран — третій за величиною виробник серед членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), і атака Ізраїлю може порушити потік нафти з країни.

Також існують побоювання, що Іран може у відповідь заблокувати потоки нафтових танкерів через Ормузьку протоку у Перській затоці, через яку Саудівська Аравія, Кувейт, Ірак та ОАЕ експортують сиру нафту й паливо.

США й Іран провели цього року кілька раундів перемовин щодо ядерної програми Тегерана, а президент США Дональд Трамп відновив кампанію посилення санкцій проти експорту іранської сирої нафти, щоб змусити країну відмовитися від ядерних амбіцій.

Попри обговорення, офіційні особи США й Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї зробили у вівторок коментарі, які підтвердили, що обидві сторони ще далекі від вирішення.

«Між США й Іраном ведуться непрямі перемовини щодо ядерної програми, які, якщо будуть успішними, можуть підтримати ринок. Однак, схоже, що ці перемовини вичерпують свою силу», — зазначили аналітики ING.

Ознаки покращення постачання нафти також спостерігалися. Запаси сирої нафти в США, найбільшому споживачеві нафти у світі, зросли на 2,5 млн барелів на добу (б/д) за тиждень, що закінчився 16 травня, повідомили джерела на умовах анонімності.

Інвестори з нетерпінням чекають на дані щодо запасів нафти в уряді США від Управління енергетичної інформації, які будуть опубліковані пізніше в середу.

Також, зі слів джерела у вівторок, видобуток нафти в Казахстані зріс на 2% у травні, незважаючи на тиск з боку ОПЕК+ щодо його скорочення. 

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти