Ціни на нафту в середу стабілізувалися, коли ринки оцінюють потенційний вплив угоди про припинення вогню між Ізраїлем і Хезболлою, а також напередодні недільної зустрічі виробників ОПЕК+.
Ф'ючерси на нафту Brent виросли на 5 центів – до $72,86 за барель на 04:15 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США зросли на 3 центи, до $68,80 за барель.
Як пише Reuters, обидва показники знизилися у вівторок після того, як Ізраїль погодився на угоду про припинення вогню з ліванською «Хезболлою».
Припинення вогню між Ізраїлем і «Хезболлою» набуде чинності у середу після того, як обидві сторони прийняли угоду, укладену за посередництва Сполучених Штатів і Франції, заявив у вівторок президент США Джо Байден.
Угода розчистила шлях для припинення конфлікту на ізраїльсько-ліванському кордоні, у результаті якого загинули тисячі людей, починаючи з війни в Газі минулого року.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що готовий виконати угоду з Ліваном і «рішуче відповість на будь-які порушення» з боку «Хезболли».
«Учасники ринку оцінюють, чи будуть там дотримуватись режиму припинення вогню», — сказав Хіроюкі Кікукава, президент NS Trading, підрозділу Nissan Securities.
«Ми очікуємо, що WTI торгуватиметься в межах $65-70 за барель, враховуючи погодні умови під час зими у Північній півкулі, потенційне збільшення видобутку сланцевої нафти й газу під час роботи нової адміністрації Дональда Трампа в США й тенденції попиту у Кита», – зазначив він.
Щодо Організації країн-експортерів нафти та її союзників на чолі з росією, або ОПЕК+, джерела повідомили, що група обговорює подальшу відстрочку запланованого підвищення видобутку нафти, яке мало розпочатися у січні, перед зустріччю 1 грудня, щоб визначити політику на початок 2025 року.
Група викачує приблизно половину світового обсягу нафти й планувала поступово зменшити скорочення її видобутку з невеликим збільшенням протягом багатьох місяців у 2024 і 2025 роках. Але уповільнення китайського й глобального попиту, а також зростання видобутку за межами групи гальмували процес у цьому плані.
«Нашим давнім базовим сценарієм є те, що ОПЕК+ відкладає скорочення видобутку до 2025 року», — заявили аналітики Citi Research у примітці, додавши, що скорочення може початися у квітні, а не в січні.
«З погляду групи виробників, відстрочка розкручування назад може дати шанс ринку бути більш збалансованим через перебої з постачаннями або більш стійкий попит, тоді як повернення барелів робить нижчі ціни наперед вирішеними», – додали вони.
У США новообраний президент Дональд Трамп заявив, що введе 25% мито на всі продукти, що надходять до США з Мексики й Канади. Сиру нафту не буде звільнено від торговельних санкцій, повідомили джерела Reuters у вівторок.
Тим часом запаси сирої нафти у США впали, а запаси палива зросли минулого тижня, повідомили ринкові джерела з посиланням на дані API у вівторок.
Запаси сирої нафти впали на 5,94 млн барелів за тиждень, що закінчився 22 листопада, перевищивши прогноз аналітиків про падіння приблизно на 600 тис. барелів.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти