В начало

Brent здешевшала майже на $1,5

Ціни на нафту знизилися під час торгів у четвер через очікування можливого ядерного договору між США й Іраном, а також через несподіване зростання запасів сирої нафти у Сполучених Штатах, що посилило занепокоєння інвесторів щодо надлишку пропозиції.

Ф’ючерси на нафту марки Brent на 04:05 за Гринвічем впали на $1,49 (2,3%) — до $64,6 за барель. Ф’ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) знизилися на $1,46 (2,3%) — до $61,69.

Обидва бенчмарки втратили близько 0,8% у середу.

Іран готовий погодитися на угоду зі Сполученими Штатами в обмін на скасування економічних санкцій, заявив іранський чиновник в інтерв'ю NBC News.

«Нові продажі були викликані очікуваннями, що ядерна угода між США й Іраном призведе до послаблення санкцій проти Тегерана, що може змінити баланс попиту й пропозиції на нафтовому ринку», — зазначив Юкі Такасіма, економіст Nomura Securities.

Аналітик IG Тоні Сікамор також наголосив, що несподіване зростання запасів у Сполучених Штатах впливає на ціни.

«Мій прогноз полягає в тому, що ми продовжимо спостерігати ринок у діапазоні протягом наступного місяця або близько того, проте якщо не станеться неочікуваного геополітичного потрясіння, коли діапазон поступиться, це буде вниз, до $50 за барель», — сказав він.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан аль-Сауд заявив, що Сполучені Штати повністю підтримують перемовини щодо іранської ядерної програми та сподіваються на позитивні результати.

Напередодні Вашингтон запровадив нові санкції проти зусиль Ірану з виробництва компонентів для балістичних ракет, а також щодо мережі з приблизно 20 компаній, що займалися постачанням іранської нафти до Китаю.

Несподіване зростання запасів сирої нафти у Сполучених Штатах також вплинуло на ціни. Дані Управління енергетичної інформації показали, що запаси зросли на 3,5 млн барелів на добу (б/д) — до 441,8 млн, тоді як аналітики прогнозували зменшення на 1,1 млн.

Дані галузі API також показали значне зростання запасів сирої нафти на 4,3 млн минулого тижня, повідомили джерела на ринку.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники-виробники (ОПЕК+) продовжують збільшувати постачання. Однак ОПЕК у середу знизила прогноз зростання виробництва нафти у Сполучених Штатах та інших країнах поза межами альянсу ОПЕК+ цього року.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти