В начало

Brent торгується за $76,08/бар.

Ціни на нафту знизилися другий день у четвер після значного збільшення запасів палива в США, найбільшому споживачі нафти у світі, хоча очікування збільшення попиту на паливо взимку й занепокоєння можливим скороченням пропозиції обмежили падіння.

Ф'ючерси на нафту Brent упали на 8 центів – до $76,08 за барель Reuters на 04:09 GMT. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate впали на 11 центів, до $73,21. Обидві ціни впали приблизно на 0,1% порівняно з попередньою сесією.

Як пише Reuters, обидва контрольні показники впали більш ніж на 1% у середу, оскільки зміцнення долара й більше, ніж очікувалося, зростання запасів палива у США вплинули на ціни.

Запаси бензину минулого тижня зросли на 6,3 млн барелів – до 237,7 млн ​​барелів, повідомило у середу Управління енергетичної інформації США. Аналітики, опитані Reuters, очікували зростання на 1,5 млн барелів.

Запаси дистиляту зросли на 6,1 млн барелів за тиждень – до 128,9 млн барелів проти очікуваного зростання на 600 тис..

Але запаси сирої нафти впали на 959 тис. барелів за тиждень порівняно з очікуванням аналітиків на 184 тис..

«Збільшення запасів пального у США спонукало до певних продажів, але недолік обмежений зимовим сезоном попиту у Північній півкулі», — сказав Хіроюкі Кікукава, президент NS Trading, підрозділу Nissan Securities.

Аналітики JPMorgan очікують, що попит на нафту в січні зросте на 1,4 млн барелів на день (б/д) у річному обчисленні – до 101,4 млн б/д, головним чином через «збільшення використання палива для опалення в Північній півкулі».

«Очікується, що глобальний попит на нафту залишатиметься високим протягом січня, що спричинено холоднішими, ніж зазвичай, зимовими умовами, які збільшують споживання палива для опалення, а також більш раннім початком подорожей у Китаї на місячні новорічні свята», — заявили аналітики.

Попри падіння цін, ринкова структура ф’ючерсів на Brent вказує на те, що трейдери стають більш стурбованими скороченням пропозиції у той час, як попит зростає.

У середу премія контракту Brent за перший місяць над шестимісячним контрактом досягла найвищого рівня з серпня. Розширення беквордації, коли ф’ючерси на швидке постачання вищі, ніж на пізніше, зазвичай вказує на те, що пропозиція зменшується або попит зростає.

Заглядаючи вперед, можна сказати, що ключовими напрямками будуть тенденції попиту в Китаї, енергетична й торговельна політика нової адміністрації США та її позиція щодо російсько-української війни, сказав Кікукава з Nissan Securities, додавши, що трейдери, швидше за все, утримаються від великих позицій, доки новообраний президент Трамп, який вступить на посаду 20 січня, не прийме рішення. 

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти