Ціни на нафту зросли в середу, і учасники ринку очікують збільшення попиту у найбільшому світовому імпортері сирої нафти після того, як Пекін оголосив про більш м’яку монетарну політику для стимулювання економічного зростання в Китаї.
Ф'ючерси на нафту марки Brent здорожчали на 36 центів, або 0,5%, до $72,55 за барель на 04:30 за Гринвічем, тоді як ф'ючерси на нафту марки West Texas Intermediate зросли на 36 центів, або 0,5%, до $68,95.
Як пише Reuters, у понеділок Китай заявив, що 2025 року ухвалить «відповідно м’яку» монетарну політику, оскільки Пекін намагається підштовхнути свою економіку першим за 14 років послабленням своєї позиції.
«Останнім часом цінам на нафту вдалося знайти опору, оскільки сильніші політичні сигнали від китайської влади знову розпалили надії на більш сильні стимулюючі заходи, які буде ухвалено 2025 року, — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG. — Але підвищення ціни все ще дещо обмежене, враховуючи, що учасники ринку все ще хочуть бачити більш конкретні деталі, окрім типових позитивних повідомлень».
Імпорт китайської сирої нафти у листопаді вперше за сім місяців зріс у річному обчисленні, збільшившись більш ніж на 14% порівняно з роком раніше.
Однак зміни у політиці Китаю, можливо, не зможуть протистояти будь-яким наслідкам деяких торговельних заходів, запропонованих новообраним президентом Дональдом Трампом, сказав Мукеш Сахдев, керівник відділу аналізу нафти Rystad Energy.
«Це (зміни політики Китаю) у кращому разі може лише допомогти запобігти подальшим недолікам», — додав він.
У США запаси сирої нафти й палива зросли минулого тижня, повідомили ринкові джерела у вівторок із посиланням на дані Американського інституту нафти у вівторок.
Запаси сирої нафти зросли на 499 тис. барелів за тиждень, що закінчився 6 грудня, повідомили джерела на умовах анонімності. З їх слів, запаси бензину зросли на 2,85 млн барелів, а запаси дистиляту – на 2,45 млн барелів.
Офіційні дані щодо запасів нафти від Управління енергетичної інформації США має бути надано у середу о 10:30 ранку за східним часом (15:30 за Гринвічем). Аналітики, опитані Reuters, очікують падіння нафти на 900 тис. барелів і збільшення на 1,7 млн барелів бензину.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти