Ціни на нафту в понеділок майже не змінилися, оскільки трейдери оцінюють вплив нових європейських санкцій на постачання російської нафти. Одночасно зростає занепокоєння щодо того, що мита можуть послабити попит на паливо, тоді як виробники на Близькому Сході збільшують обсяги видобутку. Про це пише Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 6 центів — до $69,34 за барель на 03:44 за Гринвічем, після зниження на 0,35% у п’ятницю. Американська нафта марки West Texas Intermediate торгувалась по $67,51 за барель, що на 17 центів більше, ніж у попередній сесії, після зниження на 0,3%.
У п’ятницю Європейський Союз затвердив 18-й пакет санкцій проти росії через розв’язану нею повномасштабну війну в Україні. Обмеження також торкнулися індійської компанії Nayara Energy, яка експортує нафтопродукти, вироблені з російської сирої нафти.
Речник кремля дмітрій пєсков заявив у п’ятницю, що росія «виробила певний імунітет до західних санкцій».
Санкції ЄС були введені після погроз президента США Дональда Трампа минулого тижня запровадити обмеження проти покупців російського експорту, якщо росія не укладе мирну угоду протягом 50 днів.
Зі слів аналітиків ING, відсутність реакції ринку свідчить про недовіру до ефективності нових санкцій.
«Однак частина пакета, яка, ймовірно, матиме найбільший вплив на ринок, — це заборона ЄС на імпорт продуктів перероблення нафти, отриманих з російської нафти у третіх країнах, — зазначили аналітики під керівництвом Воррена Паттерсона. — Очевидно, що буде складно контролювати надходження сирої нафти на нафтопереробні заводи (НПЗ) в цих країнах і, як наслідок, забезпечувати дотримання заборони».
Іран, ще один виробник нафти, на який поширюються санкції, проведе перемовини щодо ядерної програми в Стамбулі з Великою Британією, Францією й Німеччиною у п’ятницю, зі слів речника МЗС Ірану. Це відбувається після попереджень трьох європейських країн про те, що відсутність прогресу в перемовинах може призвести до повторного запровадження міжнародних санкцій.
У США кількість діючих нафтових платформ минулого тижня скоротилася на дві — до 422, що є найнижчим показником з вересня 2021 року, за даними компанії Baker Hughes.
Американські мита на імпорт з Європейського Союзу мають набути чинності 1 серпня, хоча міністр торгівлі США Говард Латнік у неділю заявив, що Сполучені Штати можуть досягти торговельної угоди з ЄС.
«Занепокоєння щодо мит США продовжуватимуть впливати на ринок напередодні крайнього терміну 1 серпня, тоді як підтримкою можуть стати дані про запаси нафти, якщо вони вкажуть на обмежену пропозицію, — зазначив ринковий аналітик IG Тоні Сікамор. — Схоже, що наступного тижня ринок утримуватиметься в межах $64-70».
Ф’ючерси на Brent нині торгуються між $66,34 і $71,53 за барель після того, як угода про припинення вогню 24 червня завершила 12-денну війну між Ізраїлем та Іраном.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти