Ціни на нафту в середу знизилися, оскільки трейдери очікували потенційного зростання запасів сирої нафти в США, хоча ціни залишалися поблизу двотижневих максимумів на тлі оптимізму після домовленостей Сполучених Штатів з Китаєм щодо тимчасового зниження взаємних мит.
Ф'ючерси на нафту марки Brent на 04:00 за Гринвічем впали на 39 центів, або 0,6%, до $66,24 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) знизилася на 36 центів, або 0,6%, до $63,31. Обидва еталони зросли більш ніж на 2,5% за попередній сеанс.
Як пише Reuters, дві найбільші економіки світу у понеділок домовилися призупинити свою торговельну війну щонайменше на 90 днів, при цьому Сполучені Штати знизили мита зі 145% до 30%, а Китай – мита на імпорт із США зі 125% до 10%.
«Економічна пауза між США й Китаєм, можливо, створила наратив, який би міг активізувати попит на тлі обережного оптимізму», – сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova, додавши, що очікування вражаючого зростання запасів нафти в США поки що обмежують оптимізм.
«Цей різкий контраст із суттєвим зниженням минулого тижня сигналізує про те, що попит все ще стикається зі значними викликами, що змушує спостерігачів за ринком перебувати в напрузі й ставити під сумнів, звідки прийде наступний поворот», – зазначила вона.
Запаси сирої нафти зросли на 4,3 млн барелів на добу (б/д) за тиждень, що закінчився 9 травня, повідомили джерела на ринку, посилаючись на дані Американського інституту нафти, опубліковані 13 травня.
Офіційні щотижневі дані щодо запасів від Управління енергетичної інформації США мають бути опубліковані в середу о 10:30 ранку за східним часом (14:30 за Гринвічем).
Інвестори продовжують пильно стежити за сигналами попиту. Аналітики Rystad Energy у своїй записці заявили, що угода «підірвала певний песимізм з боку попиту», водночас застерігаючи від будь-якого тривалого впливу мит, попри їх скасування.
Ринок також стежить за поїздкою президента США Дональда Трампа до країн Перської затоки, яка розпочалася у вівторок з виступу на інвестиційному форумі в Ер-Ріяді, де він заявив, що США скасують давні санкції проти Сирії й заручилися інвестиціями Саудівської Аравії обсягом $600 млрд.
Глобальний керівник відділу сировинних ринків Rystad Energy Мукеш Сахдев заявив, що запобігання стрибкам цін на нафту протягом літнього туристичного сезону буде ключовою частиною порядку денного президента під час поїздки.
Він додав, що Сполучені Штати можуть скористатися нижчими цінами, щоб купувати більше сирої нафти з Близького Сходу для свого Стратегічного нафтового резерву.
«Найбільшою невідомістю для ринку є те, як дії США, пов’язані з Іраном, росією й Венесуелою, призведуть до перебоїв у постачанні або збільшення його обсягів», – зазначив Сахдев.
13 травня Сполучені Штати запровадили нові санкції проти приблизно 20 компаній, які, як зазначається у заяві, допомагали Генеральному штабу збройних сил Ірану та його підставній компанії Sepehr Energy постачати іранську нафту в Китай.
Санкції запроваджено після четвертого раунду перемовин між США й Іраном в Омані, присвячених врегулюванню суперечок щодо ядерної програми Ірану.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти