В начало

Brent падає на тлі митних загроз

У вівторок ціни на нафту знизилися через побоювання, що торговельна війна між США та Європейським Союзом може стримати попит на паливо. Причина — очікуване зниження економічної активності, що негативно впливає на настрої інвесторів, пише Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent на 03:25 за Гринвічем впали на 52 центи, або 0,75%, до $68,69 за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) торгувалась за $66,69 за барель — на 51 цент, або 0,76%, менше, ніж раніше. У понеділок обидва еталони також дещо знизилися.

Серпневий контракт на WTI завершується у вівторок, а вересневий контракт, який є більш активним, знизився на 54 центи, або 0,82%, до $65,41 за барель.

Зі слів Пріянки Сачдевої, старшого ринкового аналітика Phillip Nova, занепокоєння щодо глобального попиту посилюються на тлі ескалації торговельної напруженості.

«Ринки стежать за останніми митними загрозами між основними економіками й потенційними оголошеннями Дональда Трампа напередодні крайнього терміну 1 серпня», — зазначила вона.

Аналітики також звертають увагу на нові санкції США проти постачання російської нафти, які можуть вплинути на ринок.

Занепокоєння щодо постачання дещо зменшилися після збільшення видобутку основними виробниками. Додаткову стабілізацію принесла угода про припинення вогню 24 червня, яка поклала край розв’язаній Іраном війні проти Ізраїлю.

Слабший долар США забезпечив певну підтримку сирій нафті, оскільки покупці, які використовують інші валюти, платять відносно менше.

«Ціни впали, оскільки побоювання щодо торговельної війни компенсували підтримку з боку м’якшого долара», — написав у записці ринковий аналітик IG Тоні Сікамор.

Сікамор також вказав на можливу ескалацію суперечки між США та ЄС стосовно митної політики.

Зі слів дипломатів ЄС, Європейський Союз розглядає ширший набір контрзаходів проти США, оскільки перспективи укладення прийнятної торговельної угоди з Вашингтоном згасають. США погрожують запровадити 30% митний збір на імпорт з ЄС з 1 серпня, якщо угоди не буде досягнуто.

Тим часом пропозиція нафти на ринку зростає, оскільки Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники поступово скасовують скорочення видобутку.

Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії у травні зріс до найвищого рівня за три місяці, згідно з даними Ініціативи спільних даних організацій (JODI), опублікованими в понеділок.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти