BP заявила в середу, що придбала 40% частку в угоді про розподіл продукції (УРП), що охоплює шість блоків розвідки нафти й газу в Устюртському регіоні Узбекистану, оскільки компанія переорієнтовується на традиційну енергетику.
BP вийшла з розвідки в регіоні 2021 року, продовжуючи екологічну політику під керівництвом тодішнього генерального директора Бернарда Луні, який зобов'язався скоротити видобуток нафти й газу на 40% до 2030 року. Однак зараз компанія повертається до викопного палива.
«Ми вважаємо, що Узбекистан має значний ресурсний потенціал, і розглядаємо це як можливість підтримати розвідку й розробку нафтогазових ресурсів країни», — заявив у середу Джіо Крістофолі, регіональний президент BP в Азербайджані, Грузії й Туреччині.
BP придбала загалом 40% акцій у чинних партнерів SOCAR та «Узбекнафтогаз», яким зараз належить по 30%. SOCAR залишається оператором блоків, включаючи Бойтерак, Теренґкудук, Біркори, Харой, Коракалпок і Кульбой.
BP вперше підписала угоди про розвідку з SOCAR та «Узбекнафтогазом» 2018 року.
Раніше enkorr повідомляв, що на тлі високих цін на нафту й газ прибуток BP у I кварталі зріс більше ніж удвічі, до $3,2 млрд.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти