росія планує розподілити залишки скорочень видобутку, які вона має здійснити як компенсацію за перевищення квоти ОПЕК+, на три додаткові місяці — до грудня. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на оновлений графік, який отримала Організація країн-експортерів нафти.
Згідно з новим планом, москва зменшуватиме видобуток на 85 тис. барелів на добу щомісяця з липня по листопад і на 9 тис. бар./добу в грудні. Попередній графік передбачав завершення компенсацій у вересні. Такий перегляд дає росії можливість у серпні збільшити видобуток до 9,259 млн бар./добу, а у вересні — до 9,364 млн бар./добу.
Зміни відбуваються на тлі того, що ОПЕК+ повертає на ринок 2,2 млн бар./добу скороченого видобутку вже у вересні — на рік раніше від початкового плану. Це створює ризики профіциту пропозиції у ІV кварталі. Аналітики зазначають, що подальші кроки альянсу залишаються невизначеними: можливі як нові скорочення, так і пауза чи навіть збільшення видобутку.
Наприкінці липня Спільний міністерський моніторинговий комітет ОПЕК+ зобов’язав країни, які не виконали своїх квот у повному обсязі, подати оновлені плани компенсацій до 18 серпня.
За даними Bloomberg, у першій половині 2025 року росія здебільшого видобувала менше від необхідного рівня, за винятком березня. У липні показник скорочення виявився значно нижчим від обіцяних у квітні 137 тис. бар./добу, що свідчить про перекомпенсацію у 35 тис. бар./добу (раніше перевиробництво становило близько 17 тис. бар./добу).
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти