У початок

Рекордний імпорт дизпального до Єгипту посилює дефіцит постачання в Європі

Імпорт дизельного пального до Єгипту у липні досяг рекордних показників, оскільки країна терміново накопичує резервні види пального для виробництва електроенергії. Це ще більше звужує обсяги постачання в Європі.

За перші 15 днів липня імпорт дизельного пального й газойлю у Єгипет становив понад 370 тис. барелів на добу (б/д), згідно з даними аналітичної компанії Vortexa Ltd, зібраними Bloomberg. Це на 65% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 35% більше, ніж у червні. Поточний рівень перевищив попередній максимум за даними, що ведуться з 2016 року.

Єгипет різко збільшив імпорт дизельного пального після того, як регіональні конфлікти змусили Ізраїль припинити постачання природного газу трубопроводами — пального, яке зазвичай використовують електростанції. Власне виробництво газу в Єгипті швидко скорочується, а інфраструктура імпорту СПГ залишається обмеженою. У результаті країна перейшла на дешевші альтернативи — мазут і дизельне пальне — щоб пом’якшити дефіцит електроенергії влітку.

Попередні дані за весь липень свідчать, що обсяги імпорту залишаються близькими до рекордних, хоча зміна ринкової динаміки може вплинути на маршрути окремих суден.

Зростання імпорту дизельного пального, головним чином з Близького Сходу й росії, переспрямувало барелі з північно-західної Європи до Середземномор’я, зі слів Памели Мунгер, старшого аналітика ринку Vortexa.

Маржа перероблення дизельного пального в Європі залишається надзвичайно високою, оскільки його вартість порівняно з сирою нафтою значно перевищує типові сезонні рівні. Зменшення запасів у хабі Амстердам–Роттердам–Антверпен відриває барелі з узбережжя Мексиканської затоки США, що звужує ринок дизельного пального в Атлантичному басейні й підтримує ціни на сиру нафту.

«З наближенням зимових місяців дизельне пальне може залишатися дефіцитним через сезонне обслуговування нафтопереробних заводів (НПЗ) у вересні, проте це частково компенсується зниженням потреб у виробництві електроенергії», — зазначила Мунгер.

Раніше enkorr повідомляв, що Єгипет у I півріччі імпортував 1,6 млн т дизпального й газойлю з росії, що зробило його третім за обсягами покупцем російських дистилятів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти