У початок

Прибуток PetroChina за I квартал зріс завдяки збільшенню продажів газу й палива

PetroChina, найбільший виробник нафти й газу в Азії, опублікував 29 квітня звіт про зростання прибутку за I квартал на 1,9%, посилаючись на зростання продажів природного газу та очищеного палива, а також на покращення рентабельності в нафтопереробному й хімічному секторах. Про це повідомляє Reuters.

Чистий прибуток китайського державного нафтового гіганта становив 48,33 млрд юанів ($7,07 млрд), що більше, ніж 47,45 млрд юанів роком раніше, згідно зі звітом, поданим до Гонконзької фондової біржі.

Виторг упав на 2,2%, до 736,4 млрд юанів. Sinopec, найбільший у світі нафтопереробний завод (НПЗ) за потужністю, й CNOOC, головний офшорний виробник нафти в Китаї, також повідомили про збільшення чистого прибутку цього тижня.

Внутрішній видобуток нафти PetroChina з січня по березень залишився незмінним порівняно з минулим роком і становив 197,9 млн барелів, або 2,2 млн барелів на день (б/д), тоді як видобуток газу зріс на 2,4%, до 1 352,6 млрд кубічних футів.

Однак видобуток нафти за кордоном знизився на 5,6%, до 39,9 млн барелів за цей період, хоча видобуток газу за кордоном зріс на 4,1%, до 41,7 млрд кубічних футів.

Продажі природного газу зросли на 3,5%, до 73,81 млрд кубічних метрів, що призвело до зростання операційного прибутку на 40%, до 18,87 млрд юанів.

Будучи другим за величиною НПЗ Китаю за потужністю, PetroChina переробила 343 млн барелів нафти за перші три місяці, або 3,81 млн б/д, що на 1,7% більше, ніж минулого року.

Прибуток від перероблення зріс на 57,7%, до 7,18 млрд юанів завдяки вищій маржі.

PetroChina також збільшила продажі палива, обсяги бензину, гасу й дизельного пального разом зросли на 4,8%, до 36,78 млн метричних тонн, включаючи 28,02 млн тонн, проданих на внутрішньому ринку.

Серед продуктів продажі авіаційного палива зростали найшвидше – на 23% у річному обчисленні.

Група досягла 28% зростання операційного прибутку від продажу нафтопродуктів у річному обчисленні завдяки збільшенню обсягів продажів на внутрішньому ринку й покращенню маржі в міжнародній торгівлі.

Раніше enkorr повідомляв, що квартальний прибуток BP зріс на тлі буму торгівлі нафтою. Скоригований чистий прибуток британської компанії зріс більш ніж удвічі порівняно з попереднім роком, до $3,2 млрд, перевищивши середню оцінку аналітиків у $2,64 млрд.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти