У початок

Перевалка ДП у польських портах з початку року зросла на 42%

Після рекордних постачань у березні обсяги перевалювання дизпального й газойлю в польських портах у квітні впали на 55%, до 361 тис. т, свідчать дані Консалтингової групи «А-95».

Падіння постачань зумовлено високою базою порівняння. Нагадаємо, у березні польські порти прийняли рекордні 796 тис. т дизпального, але значна частина цих обсягів, 308 тис. т, надійшла до Гданська, щоб замістити нестачу продукту, яка утворилася під час технічного обслуговування Гданського НПЗ. Водночас зменшенню закупівель польськими трейдерами сприяло зростання цін, яке приглушило попит у роздрібному й комерційному сегментах ринку.

Найбільші обсяги дизпального надійшли зі Швеції. Минулого місяця з терміналів заводів Preem і St1 було відвантажено 174 тис. т продукту.

Постачання з сусідньої Данії становили 17 тис. т, весь обсяг надійшов з термінала Shell у Фредерісії.

Ще однією скандинавською країною, звідки надходив дизель у квітні, була Норвегія. З термінала Equinor було відвантажено 15 тис. т продукту. Варто зазначити, що востаннє постачання з Норвегії в польські порти здійснювалися в червні 2025 року.

У квітні також відновилися постачання з Німеччини. Дві партії загальним обсягом 29 тис. т надійшли з терміналів у Гамбурзі (НПЗ Holborn) і Брюнсбютелі.

Постачання з Нідерландів і Бельгії становили відповідно 16 тис. т і 8 тис. т, що значно менше порівняно зі 188 тис. т і 60 тис. т у березні. Скорочення відвантажень звідти зумовлено зменшенням пропозиції. У квітні надходження дизпального в країни північно-західної Європи впали з 3,19 млн т до 1,66 млн т. Близько 700 тис. т з цього обсягу припало на порти Нідерландів і Бельгії.

Надходження палива зі Сполучених Штатів впали майже в чотири рази, до 49 тис. т.

Основні обсяги дизпального надходили на паливний термінал у Гдині, минулого місяця компанії імпортували 178 тис. т. Нафтопорт у Гданську обробив 48 тис. т, тоді як на термінали в Щецині й Свіноуйсьце надійшло 135 тис. т продукту.

За чотири місяці обсяги перевалювання дизпального й газойлю у польських портах зросли на 42%, до 1,88 млн т. Значне зростання забезпечили активні постачання у березні. Основними постачальниками цього року були США (481 тис. т), Швеція (408 тис. т), Фінляндія (274 тис. т) і Нідерланди (239 тис. т).

Варто зазначити, що обсяги виробництва дизпального у Польщі також зросли з початку року. Раніше enkorr повідомляв, що у I кварталі на польських НПЗ зросли на 12%, до 3,93 млн т.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти