У початок

10 років після трагедії: ДСНС вшановує загиблих у пожежі на нафтобазі «БРСМ»

Днями минуло десять років з моменту найбільшої в історії України пожежі на нафтобазі «БРСМ-Нафта» в селі Крячках поряд із селищем Глевахою (Київська область), що сталася 8 червня 2015 року. У вогні тоді згоріло близько 20 тисяч тонн нафтопродуктів.

Державна служба з надзвичайних ситуацій України згадує той трагічний день і героїв-рятувальників, які віддали життя під час ліквідації масштабної пожежі.

Як зазначається, всього до боротьби з полум’ям було залучено 939 людей і 117 одиниць техніки. Цілодобово, позмінно, одночасно працювали понад 200 рятувальників і 55 машин.

«Тільки завдяки самовідданим діям пожежних-рятувальників у перші 12 годин вдалося запобігти поширенню вогню за межі території нафтобази, зокрема на розташовану поруч нафтобазу «КЛО», військову базу, де зберігалися боєприпаси, й загалом у десятки разів зменшити масштаби надзвичайної ситуації», — йдеться у повідомленні.

Найтрагічнішим днем за весь час ліквідації пожежі був ранок 9 червня, коли на території нафтобази пролунав вибух.

Вибух, що забрав життя трьох рятувальників: Максима Глазкова – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у Київській області, підполковника служби цивільного захисту, Антона Басовського – пожежного-рятувальника 15 ДПРЧ ГУ ДСНС України у м. Києві, сержанта служби цивільного захисту, Андрія Тарасенка – заступника начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у м. Києві, майора служби цивільного захисту.

«Десять років — це чималий відрізок часу, але рятувальники пам’ятають своїх побратимів. Їхній подвиг назавжди залишив слід у наших серцях», — зазначають у ДСНС.

Нагадаємо, 8 червня 2015 року на нафтобазі «БРСМ» у Васильківському районі Київської області виникла пожежа, у результаті якої загинули шість чоловік і 14 потрапили в лікарню з опіками й ознаками задухи.

За даними слідства, загоряння на нафтобазі «БРСМ» відбулося в процесі виготовлення «бодяги». Іскра виникла у несправному насосі, який використовували для перекачування компонентів. А хаотична забудова території дрібними резервуарами й брак необхідних систем пожежогасіння призвели до того, що пожежа розгорілася до катастрофічних масштабів.

Попри масштаб трагедії й загибель рятувальників, за вибух і пожежу на нафтобазі «БРСМ» ніхто так і не поніс відповідальності.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти